Menu

Kam na výlet?

Expozice Čarodějnické procesy

Neblaze proslulé inkviziční procesy v letech 1679-94 otřásly dějinami města Šumperka a blízkého okolí. Ve sklepení Evropského domu setkávání, nebo-li v tzv. Geschaderově domě v Šumperku se nachází stálá expozice, která dokumentuje tento hon na čarodějnice. Prostřednictvím moderního audioprůvodce guidePORT“ uslyšíte hlas samotného inkvizotora Jindřicha Františka Bobliga z Edelstadtu, který Vás expozicí provede. Geschaderův dům je také jedním ze zastavení na „Čarodějnické cyklotrase“ vedoucí po stopách čarodějnických procesů od Mohelnice přes Šumperk až do Zlatých Hor.

Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně – sedmý div ČR

Návštěva přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně se již několik let drží v první desítce hitparády nejnavštěvovanějších turistických cílů nejen v rámci Jesenicka a Olomouckého kraje, ale i České republiky. Edukativní část exkurze s náhlédnutím do útrob dolní části elektrárny se snoubí s horskou galerií masívu Hrubého Jeseníku v oblasti horní nádrže elektrárny. Přidanou hodnotou jsou celosezonní půjčovny inlinových bruslí, kol a koloběžek pro aktívní vyžití v horském prostředí, občerstvení u horní nádrže a kyvadlová přeprava moderními minibusy na trase horní stanice lanovky – horní nádrž elektrárny.

Dřevěné kostelíky v Žárové, Maršíkově a Klepáčově

Za návštěvu stojí tři významné dřevěné kostelíky v blízkém okolí Velkých Losin. Kostelík sv. Martina v Žárové pochází již z roku 1611 a podoba této roubené, rustikální, renesanční architektury zůstala dodnes nezměněna. Velmi známý a ceněný dřevěný kostelík sv. archanděla Michaela v Maršíkově pochází z počátku 17. století a je prakticky celý dochovaný. Kromě roubené stavby mohou návštěvníci obdivovat i krásné obrazy. Kaplička sv. Jana Nepomuckého v Klepáčově z roku 1783 byla nákladně rekonstruován v nedávných letech. Dnes již opět slouží církevnímu životu a výrazně obohacuje nádhernou podhorskou krajinu.

Hanušovice Ryzí pivo z hor

V jedinečném prostředí jesenických hor se pivo vyrábí od roku 1874. Exkurze po pivovaru Holba je možné domluvit pro skupiny a jednotlivci se mohou připojit.

Loštice pravé tvarůžky

V muzeu nedaleko loštického náměstí můžete poodhalit tajemství výroby pravých olomouckých tvarůžků – jediného původního českého sýru s výraznou, pronikavou chutí a vůni. Tato jedinečná pochoutka má již 130 let starou tradici. Tvarůžky zakoupíte v podnikové prodejně.

Lázně

Na území Velkých Losin vyvěrá 5 minerálních pramenů. Výnamné léčivé prvky řadí minerální vody termálních lázní mezi nejkvalitnější v České republice. Lázně jsou vhodné pro nemoci pohybového aparátu, nervová onemocnění, dýchací a kožní onemocnění. Kolem lázeňských budov se rozprostírá rozlehlý park se vzácnými stromy rododendrony a azalkami, rybníčky a bazének s fontánou. V areálu lázní je vybudováno a nově zrekonstruováno unikátní venkovní veřejně přístupné koupaliště.

Farní kostel sv. Jana Křtitele

V obci můžeme navštívit farní chrám sv. Jana Křtitele včetně kaple sv. Kříže s ochozem obsahujícím pohřebiště žerotínského rodu. Kostel patří mezi největší vesnické kostelní architektury na Moravě.

Ruční papírna Velké Losiny

Ruční papírna je národní kulturní památkou. V objektu papírny je v provozu Muzeum papíru, při jehož návštěvě jsou zpřístupněny i autentické výrobní prostory manufaktury. V objektu papírny se dále nachází Galerie, prodejna ručního papíru a stylová restaurace Losín.

Zámek Velké Losiny

Zámek je národní kulturní památkou, kterou vybudoval jan mladší z Žerotínu. Objekt je jednou z nejlépe zachovaných renesančních staveb na Moravě, podobně jako jeho interiér. Byl vybudován v 16. století jako sídlo moravských šlechtických rodin.

Recenze Rezervace Akce
Všechny akce

14.12.2014

Wellness pobyt s masáží

Nabízíme Vám wellness pobyty s masáží. Prohlédněte si aktuální volné termíny. Wellness pobyt s masáží pro 1 osobu Termíny: Balíček pro 1 dospělou osobu obs...

Zavřít
Prohlídka
Nahoru

Mapa
Zážitky

Adrenalin park - Česká Ves

Kde jinde byste hledali Adrenalin Park, než v drsné horské přírodě Jeseníků. Mát...

Ramzová - horské minikáry

Ramzová minikáryVyužijte možnosti, které nabízí letní atrakce – horské min...

Bobová dráha Petříkov

Bobová dráha Petříkov se nachází v areálu stejnojmenného lyžařského střediska Ka...

Jachting Slezská Harta

Přijeďte a objevujte s námi krásy jachtingu na Slezské Hartě. Vybrat si můžete z...

Bazény a koupaliště

 Jeseníky nabízí mnoho krytých i venkovních koupališť, plováren a bazénů. ...

Všechny zážitky